:.:. صالح خواجه دلویی .:.:

Market & Business Development Consultant

:.:. صالح خواجه دلویی .:.:

Market & Business Development Consultant

:.:. صالح خواجه دلویی .:.:

اگر بتوانید افرادی را استخدام کنید که شور و شوق‌شان با کارشان تقسیم شده باشد، کلا نیازی به نظارت نخواهید داشت.
آنها بهتر از هرکسی خود را مدیریت خواهند کرد...
- Stephen Covey -

💠 خلاصه‌ای از کتاب «حاکمیت ذهن: تفکر سرنوشت‌ساز (بازآفرینی زندگی)»، نویسنده: آدام کو، مترجمین: سید حمید آتش‌پور و سایرین، انتشارات ابوعطا
✅ اگر کسی به لحاظ هوشی از شما بهتر به نظر می‌رسد یا اینکه در روابط اجتماعی‌اش بهتر از شما عمل می‌کند این به دلیل برخورداری او از امکانی فوق‌العاده‌تر نیست بلکه او صرفاً برنامه‌های بهتری نسبت به شما در ذهن می‌پروراند. همین برنامه‌ها یا الگوهای فکری هستند که به این افراد توانایی می‌دهند تا انگیزه‌ی بیشتر، تمرکز بالاتر، قدرت تجزیه و تحلیل بهتر یا روابط اجتماعی مؤثرتری داشته باشند. چناچه ذهن را با روشی بهینه اداره کنید، آنگاه ذهن شما توانایی ایجاد هر نوع الگوی فکری و رفتار مثبت و انرژی‌بخش را خواهد داشت و بر این اساس می‌تواند هر نتیجه‌ای که بخواهید به ارمغان بیاورد.

✅ اگر همه‌ی ما چنین منبع قدرتمندی درون خویش داریم پس چرا نتایج به دست آمده این همه ناچیز است؟ چرا فقط تعداد انگشت‌شماری در هر جامعه می‌توانند ایده‌های دقیقی داشته باشند؛ متمرکز و باانگیزه باقی بمانند؛ مدام در حرکت و تکاپو باشند و به سطحی از موفقیت برسند که قابل تحسین است؟ این تفاوت ریشه در نحوه‌ی استفاده یا عدم استفاده از ذهن دارد. شمار سلول‌های عصبی ذهن شما نیست که درباره‌ی افکار، اعمال، توانایی‌ها و مهارت‌های شما تصمیم می‌گیرند بلکه نحوه‌ی اتصال آن‌هاست که این کار را بر عهده دارد. هر یک از ما اتصالات عصبی متفاوتی داریم و به همین دلیل است که اعمال و رفتارمان با هم فرق دارند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.